EFOP -1.5.2-16-2017-00008 projekt
- Részletek
- Találat: 4126
SAJTÓKÖZLEMÉNY
2018. DECEMBER 20.
A projekt címe: Humán szolgáltatások fejlesztése térségi szemléletben – Felsőrajk Konzorcium
Projektazonosító száma: EFOP -1.5.2-16-2017-00008
A konzorciumot létrehozó települések: Felsőrajk, Bagod, Bak, Becsvölgye, Bocfölde, Gellénháza
Az érintett települések lakosságszáma: 6990 fő
A projekt kezdés időpontja: 2018. február 1., időtartama: 24 hónap.
A forrást az Európai Unió és Magyarország Kormánya „249.50 millió forint" összeggel biztosítja, amelyből a Becsvölgye településre jutó támogatás összege 23 millió forint. A támogatás mérté-ke: 100%.
A projekt a Széchenyi 2020 program keretében valósul meg.
Támogató: az Emberi Erőforrások Minisztériuma EU Fejlesztések Végrehajtásáért Felelős Helyettes Államtitkárság.
A fejlesztés célja: A területi különbségek csökkentése a minőségi humán közszolgáltatások hozzá-férésének javításával. Az EFOP feladata a lakosság minél nagyobb részét alkalmassá tenni a mun-kavégzésre, mind képességeik, tudásuk, mind élethelyzetük, egészségük szociális és társadalmi helyzetük fejlesztésével.
Kiemelt célcsoport: hátrányos helyzetű, aktív korú lakosság, a fiatal korú lakosság, az idősek, a helyi közszolgáltatásban dolgozók, illetve a potenciális alkalmazottak, nemzetiségek.
A projekt szakmai tartalma:
A humán közszolgáltatások szakember ellátottságának fejlesztését ösztönző programok megvalósítása.
A hátrányos helyzetű csoportokhoz tartozó aktív korú emberek foglalkoztathatóságának javítását támogató szolgáltatás csomagok kialakítása, megerősítése.
A helyi kisközösségek társadalmi szerepének megerősítése.
A települési/ térségi életminőség javítása, a vidék megtartó képességének fejlesztése, valamint az ezzel kapcsolatos disszemináció támogatása.
A megvalósítás megalapozásához elkészült a Helyi Emberi Erőforrás Fejlesztési Terv.
A fejlesztési folyamat eredményeként a humán területen jelentkező szakember hiány csökken, a szaktudás hiány enyhül. Készül helyi tudástőke és kompetencia térkép. Egyéni kompetenciák fel-mérésével és egyéni fejlesztési tervekkel, mentorok segítségével a munkára való képesség nő az érintettek körében. A fiatalok közösségépítése elsődleges, amely a vidék megtartó képességével is összhangban van. A helyi kisközösségek társadalmi szerepvállalása megerősödik. A közösség egészségfejlesztését egészségmegőrző, életmódváltó programok segítik /fórumok, egészségnapok, szűrések/.
Az eredményességet közösségszervezők, humán munkatársak és szakmai koordinátorok segítik a településeken a támogatásnak köszönhetően.
A projektről bővebb információ a https://felsorajk.hu/hu/efop-1-5-2-16-2017-00008/ oldalon olvasható.